ESPA

01_logo_newhomeEspa Group on rahvusvaheliselt tunnustatud organisatsioon, mis tegutseb vee- ja energiavaldkonnas, luues tooteid ja pakkudes teenuseid, mis katavad inimeste vajadused, pakuvad mugavust ning aitavad säilitada keskkonda.
Espa Group on pühendunud olme-, põllumajanduslikuks ja tööstuslikuks kasutuseks mõeldud pumpade ja veesüsteemide disainile, tootmisele ja turustamisele. Ettevõte on üks suurimaid veevarustussüsteemi ja veeäravoolu pumbaseadmete, pumpade, komplekteeritud basseini-, veepargi-, spaa- ja hüdromassaaživanniseadmete ning kanalisatsiooni- ja drenaažisüsteemiseadmete tootjaid maailmas.

espa_galery_2ESPA Group täidab rangelt oma kohuseid, tootes 21. sajandi toodangut ning muutes reaalseks ütluse – „Seal, kus on vesi, on ESPA“. Ettevõtte tootmis-programmi kuuluvad sukelpumbad – puurkaevu-, kaevu-, drenaaži-, fekaalipumbad; pinnasepumbad – horisontaalsed, vertikaalsed, joonpumbad; automaatpumbajaamad; mitmeastmeliste ja -sageduslike juhtimismeetoditega rõhutõste- ja tulekustutusseadmed; pumbad õlide ja solaarõli edasipumpamiseks; basseinipumbad; hüdro- ja aeromassaaž.

Espa Group´i iseloomustab dünaamilisus, innovaatilisus, kõrgekvaliteediline toodang, toodangu konkurentsivõime tõstmine tänu kaasaegseimatele juhtimis- ja tootmismeetoditele, pidev teadus- ja arendustegevus ning tehnoloogiline areng, dialoog klientidega, personali kvalifikatsioonide pidev tõstmine ning kindel turustamisstruktuur üle kogu maailma. Areng, innovatsioon, heaolu ja elustandardid on osa Espa Group´i 4 aastakümmet kestnud projektist, mis on seotud inimese ja keskkonnaga. Otsimaks pidevalt uusi teenusepakkumise võimalusi, on ettevõttel kõige väärtuslikumad vahendid: võimsad tunnustatud kaubamärgid, innovaatilised tooted, kliendilähedus ja kindel meeskond igaks projektiks.

Tänu eelpool mainitud faktoritele on Espa tuntud kui pumbaseadmete tootmisnovaator. Paljud tehnilised lahendused eri süsteemide pumbaseadmete alal on välja töötanud Espa professionaalid. Alates 1962. aastast on patenteeritud üle 200 leiutise. Erinevate kaasaegsete kõrgekvaliteediliste materjalide kasutamisega erinevates kombinatsioonides on saavutatud ideaalsed tehnilised omadused, hästi vastupidavad pumbasõlmed ja -detailid. Praegu on ettevõte pumbatootmises maailma üks juhtivamaid, ettevõtte inseneridelt on tehnoloogiaid ja kogemusi üle võtnud paljud teised pumbaseadmete tootjad.

espa_galery_4Espa Group´i emaettevõte Espa-Bombas Eléctricas, S.A. loodi Banyoles´i linnas Hispaanias 1962. aastal, tänaseks on sellest saanud tööstusettevõte, mille alla kuuluvad mitmed teineteist täiendavad, suurte individuaalsete väärtuste ja tugeva meeskonnatööga tütarettevõtted, mis kasutavad maksimaalselt ära omavahelise koostöö eeliseid.

Ettevõtte loomise algus on seotud sukelpumbamudeli „M“ väljatöötamisega 1962. aastal. Aastatel 1962–1973 toodeti eelnimetatud pumpasid 152 200 eksemplari, paigaldatutest on täna veel täiesti töökorras 23 000 eksemplari.

Espa Group annab tööd üle 2000 inimesele, omades lisaks tööstuspargile Banyoles´is ka tootmiskeskusi Hispaanias, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hiinas ja Rumeenias ning tütarettevõtteid Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Suurbritannias, Mehhikos, Tšiilis, Argentiinas, Hiinas ja Liibanonis. Ettevõte on rahvusvahelisel turul laialt esindatud ning omab üsna laia turustajatevõrku rohkem kui 75 riigis üle kogu maailma, sh ka Eestis, levitades oma toodangut professionaalsete edasimüüjate kaudu. Kõik see tagab ettevõtte rahvusvahelise iseloomu ja ulatuse ning piirideta majanduse.

espa_galery_1Aastaks 2002 oli Espa Group´il 49 tootmistsehhi Banyolesi linna tööstuspargis ja 18 montaažitsehhi mujal Hispaanias, tootmismahuga 800 000 eksemplari aastas.

2006. aastal toodeti Espa Group´i tootmiskeskustes üle 900 000 pumba ja pumbajaama, ligikaudu 19 000 basseinifiltrit, 43 000 juhtimisüksust ja 10 000 kontrolliüksust, lisaks üle 4000 rõhutõstejaama, 7 190 000 manomeetrit jne. Espa Group´i toodangut eksporditi 2006. aastal 153 riiki. Ettevõtte sama aasta müügitulu kogu maailmas oli ligikaudu 185 miljonit eurot.

Katkematu teadus- ja arendustegevus ning uue toodangu väljatöötamine võimaldab Espa Group´il olla turunõudluse tasemel ja isegi sellest ees. Karm ja mitmeastmeline kvaliteedikontroll tööprotsessis, pumbasõlmede ja -detailide kokkupanek, aga ka valmistoodangu katsetamine tagab täielikult vaid kõrgekvaliteediliste pumpade müüki jõudmise.

Espa Group´i toodang vastab kõrgeimatele Euroopa kvaliteedistandarditele: Euroopa Ühenduse direktiivide 73/23/CEE, 89/392/CEE, 98/336/CEE, 2000/14/CEE ja EN 60 335 nõuetele. Ettevõtte omab ISO sertifikaati DIN-EN-ISO 9001:2000.